chcielibyśmy poinformować, że 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO tj. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
RODO ujednolica przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego i precyzuje zasady informowania o warunkach przetwarzania takich danych przez firmy.

W związku z powyższym informujemy, iż na naszej stronie internetowej dokonane zostały odpowiednie zmiany dotyczące Polityki prywatności i procedur w celu dostosowania do nowych przepisów oraz w celu zapewnienia odpowiedniej i należytej ochrony Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z aktualną Polityką prywatności.

Ochrona Państwa prywatności, w tym danych osobowych, jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów.

Rozumiem

Aktualności

Tie-break na inaugurację LSK we Wrocławiu

10.11.2018 Autor: Anna Głombek

W meczu 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, siatkarki #VolleyWrocław przegrały u siebie z zespołem ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 25:20, 13:25, 18:25, 12:15). Dla wrocławianek był to pierwszy mecz w tym sezonie we własnej hali. Mimo przegranej, podopieczne Marka Solarewicza mogą po tym meczu zapisać na swoim koncie kolejny punkt.

Przed rozpoczęciem meczu, wszyscy zgromadzeni we wrocławskiej Orbicie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, chcąc tym akcentem uczcić jutrzejszą, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Chwilę później na parkiet wbiegły już wyjściowe szóstki obu drużyn. Pierwsza partia była bardzo wyrównana do stanu 9:9. Wtedy w pole serwisowe weszła przyjmująca wrocławskiej drużyny, Natalia Murek, która swoimi zagrywkami pomogła wypracować Volejkom pięciopunktowe prowadzenie. Kilka punktów w ataku zdobyła Ola Rasińska. Rywalki wrocławianek popełniły jeszcze kilka błędów, przez co to gospodynie sobotniego spotkania wygrały pierwszą odsłonę meczu 25:17.

W kolejnej partii gra obu zespołów była w miarę równa – żaden zespół nie wychodził na więcej, niż dwa oczka przewagi. O zmianie tego stanu rzeczy po raz kolejny zadecydowała zagrywka. Tym razem 6 punktów z rzędu #VolleyWrocław zdobył przy serwisach kapitan zespołu, Roksany Wers. Świetnie w tym secie spisywała się też środkowa wrocławskiej drużyny - Magda Soter.

W następnej partii tego spotkania, siatkarki ŁKS-u Łódź pokazały, że potrafią wychodzić z trudnych sytuacji. Przy zagrywce Regiane Bidias łodzianki wypracowały sobie 4 punkty przewagi, którą w kolejnych akcjach sukcesywnie powiększały. Podopieczne Michala Maška lepiej czytały grę przeciwniczek i czujnie zachowywały się w bloku. W ofensywie świetnie radziła sobie Aleksandra Wójcik. Łodzianki pewnie zwyciężyły gospodynie w trzecim secie 25:13, co wyraźnie dodało im skrzydeł w kolejnych dwóch setach.

Czwarta odsłona sobotniego spotkania wyglądała podobnie, jak trzecia. Rywalki pilnowały blokiem Roksanę Wers i Natalię Murek, które miały coraz większe trudności w kończeniu swoich ataków. Mimo zmian przeprowadzonych przez Marka Solarewicza, jego zespół przegrał tego seta 18:25.

Tie-break należał do łódzkich siatkarek, które ponownie popisywały się świetną grą blokiem. Kiedy zawodniczkom ze stolicy Dolnego Śląska udawało się odrobić 2-3 punkty straty, łodzianki natychmiast poprawiały swoją grę i ponownie uciekały na bezpieczną przewagę. Nadzieję na odwrócenie losów tego seta dał atak Roksany Wers (11:13), jednak ostatecznie to przyjezdne wygrały tie-break 15:12 i cały mecz 3:2.

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:17, 25:20, 13:25, 18:25, 12:15)

#VolleyWrocław: Wers (15), Rasińska (14), Soter (14), Murek (14), Gajewska (2), Łozowska (10), Kuziak (L) oraz Felak (5), Piśla, Wołodko (1), Pancewicz (L)

ŁKS: Nichol (1), Bidias (8), A. Wójcik (20), Gajewska (6), Bociek (19), Alagierska (14), Strasz (libero) oraz Wawrzyńczyk (1), M. Wójcik (2)