chcielibyśmy poinformować, że 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO tj. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
RODO ujednolica przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego i precyzuje zasady informowania o warunkach przetwarzania takich danych przez firmy.

W związku z powyższym informujemy, iż na naszej stronie internetowej dokonane zostały odpowiednie zmiany dotyczące Polityki prywatności i procedur w celu dostosowania do nowych przepisów oraz w celu zapewnienia odpowiedniej i należytej ochrony Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z aktualną Polityką prywatności.

Ochrona Państwa prywatności, w tym danych osobowych, jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów.

Rozumiem

Aktualności

#VolleyWrocław ponownie złoty na Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

06.10.2019 Autor: Monika Sapela

VIII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej dobiegł końca. Zwycięzcą ponownie okazały się siatkarki #VolleyWrocław, które w finale pokonały zespół Enea PTPS Piła 3:2. Nagrodę MVP otrzymała Kinga Kasprzak.

Finałowy mecz VIII Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia pilanek. Wrocławianki szybko jednak doprowadziły do wyrównania (6:6). W połowie seta toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Od stanu 13:13 zespół z Piły zaczął budować przewagę (15:19), którą gospodyniom udało się zniwelować w końcówce seta (23:23). Dzięki bardzo dobrym zagrywkom i atakom Kingi Kasprzak to #VolleyWrocław był górą w pierwszej odsłonie finału (25:23).

Zwycięstwo w poprzednim secie poskutkowało mocnym otwarciem kolejnej partii przez wrocławianki (3:0). Podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego pozwoliły przeciwniczkom na odrobienie strat, jednak przewaga przez całego seta była po ich stronie. W połowie partii, gdy w polu serwisowym pojawiła się Kinga Kasprzak, #VolleyWrocław objął prowadzenie (16:13), które stopniowo powiększał. Druga odsłona meczu pełna była efektownych wymian między zespołami, żadna z siatkarek nie poddawała się bez walki. Ostatecznie to podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego zwyciężyły w tym secie (25:21).

W trzeciej odsłonie meczu po stronie pilanek pojawiły się zmienniczki, które zbudowały czteropunktową przewagę (9:13). Im bliżej końca seta, tym prowadzenie zespołu z Piły rosło (13:19). Wrocławiankom nie pomogły w tej partii mocne ataki Aleksandry Rasińskiej, ani skuteczne obrony Magdaleny Dzikowicz – trzecią odsłonę meczu wygrały podopieczne trenera Mirosława Zawieracza (25:18).

Niekorzystny wynik w trzecim secie nie zdeprymował wrocławianek – rozpoczęły czwartą partię od dwóch punktowych bloków (2:1). Między siatkarkami ponownie toczyła się zacięta walka, jak przystało na finał turnieju (9:9). W połowie seta pilanki wypracowały sobie czteropunktową przewagę (14:18), której nie oddały już do końca (21:25).

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia gospodyń (5:3). Liderką #VolleyWrocław w ostatniej partii była Natalia Murek, która nie myliła się w ataku (9:5). Pilanki próbowały jeszcze w końcówce odrabiać straty, jednak podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego grały zbyt dobrze, by wypuścić prowadzenie z rąk. Ostatecznie to wrocławianki zwyciężyły i zostały po raz drugi z rzędu triumfatorkami Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej.

Nagrodę MVP turnieju otrzymała przyjmująca #VolleyWrocław, Kinga Kasprzak. Najlepszą rozgrywającą została Natalia Gajewska, atakującą Aleksandra Rasińska, natomiast środkową – Aleksandra Gancarz.

Mamy młody zespół, który jest bardzo waleczny i dzisiaj pokazałyśmy, że potrafimy wygrywać. Wystarczy wyeliminować proste błędy, które jeszcze nam się przytrafiają. Poza tym myślę, że jesteśmy już gotowe na rozpoczęcie sezonu – mówiła po meczu finałowym najlepsza zawodniczka memoriału, Kinga Kasprzak.

#VolleyWrocław – Enea PTPS Piła 3:2 (25:23, 25:21, 18:25, 21:25, 15:12)

#VolleyWrocław: Wers (6), Gancarz (10), Gajewska (2), Kasprzak (10), Irzemska (18), Fedorek (14), Dzikowicz (L) oraz Felak (5), Rasińska (5), Murek (4), Mras

Enea PTPS Piła: Gawlak (10), Słonecka (17), Bednarek (10), Bolimowska (1), Baran (1), Urban (7), Pawłowska (L) oraz Szubert (4), Hnatyszyn (9), Kazała (7), Ponikowska (5)