chcielibyśmy poinformować, że 25 maja 2018 r. zacznie obowiązywać RODO tj. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
RODO ujednolica przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego i precyzuje zasady informowania o warunkach przetwarzania takich danych przez firmy.

W związku z powyższym informujemy, iż na naszej stronie internetowej dokonane zostały odpowiednie zmiany dotyczące Polityki prywatności i procedur w celu dostosowania do nowych przepisów oraz w celu zapewnienia odpowiedniej i należytej ochrony Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z aktualną Polityką prywatności.

Ochrona Państwa prywatności, w tym danych osobowych, jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów.

Rozumiem

Aktualności

AzerRail Baku - Fenerbahce Women Volleyball Team Istanbul

22.09.2012

W pierwszym meczu turnieju "Gwardia Cup 2012, Impel Wrocław Dziękuje" zmierzyły się drużyny AzerRail Baku i Fenerbahce Women Volleyball Team Istanbul. To nie byle kto, bo Azerki to zwyciężczynie Challenge Cup w 2011 roku, sześciokrotny mistrz i zdobywca Pucharu Azerbejdżanu. W składzie tej drużyny nie brakuje zawodniczek, których polski kibic powinien kojarzyć - chodzi bowiem o siatkarki, które ostatni sezon ligowy spędziły w polskich zespołach: Megan Hodge, Milena Radecka, Caroline Wensink, Debby Stam-Pilon, Ana Grbac. Do Wrocławia przyjechała także Arielle Wilson, była reprezentantka klubu ze stolicy Dolnego Śląska. Zespół Fenerbahce to natomiast zwycięzca Ligi Mistrzyń 2012, mistrz Turcji i Klubowy Mistrz Świata.

Wracając już do samego meczu inauguracyjnego - od początku potyczki w pierwszym secie przewagę na parkiecie uzyskały Azerki, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:4. Drużyna prowadzona przez Alessandro Chiappiniego potem cały czas powiększała przewagę. Niech świadczy o tym fakt, że zawodniczki AzerRail Baku prowadziły już 19:13. Wówczas szkoleniowiec Fenerbahce zdecydował się wziąć czas. To na turecką drużynę podziałało mobilizująco, bowiem te zdobyły trzy punkty z rzędu. Na taki obrót sprawy szybko zareagował Alessandro Chiappini, który sam przywołał do siebie swoje siatkarki. Po wskazówkach od włoskiego szkoleniowca Azerki pewnie doprowadziły set do końca wygrywając 25:17.

Od początku drugiego starcia na parkiecie także dominowały Azerki, które na pierwszą przerwę techniczną zeszły prowadząc 8:3. Turczynki z rywalkami, które były wspierane przez wrocławskich kibiców, nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki i traciły punkt za punktem, by na kolejną przerwę techniczną zejść przegrywając 7:16. Ostatecznie drugi set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Azerek 25:15.

W trzecim secie Turczynki zaczęły od wyrównanej walki ze swoimi rywalkami i po kilku minutach rywalizacji prowadziły 6:4. Na pierwszą przerwę techniczną zespół ze Stambułu zszedł prowadząc 8:7. W dalszej fazie seta walka toczyła się punkt za punkt. To wszystko jednak do czasu, bowiem na drugą przerwę techniczną zawodniczki AzerRail Baku udały się wygrywając 16:14. Turczynki się jednak nie poddawały i chwilę później znów doprowadziły do wyrównania. Przy wyniku 20:20 podopieczne Alessandro Chiappiniego wzięły się jednak do roboty i ostatecznie tego seta zwyciężyły 25:23. Ostatecznie w całym meczu zespół z Azerbejdżanu wygrał 3:0.

AzerRail Baku - Fenerbahce Women Volleyball Team Istanbul 3:0 (25:17, 25:23)

AzerRail Baku: Sara Anzanello, Manon Flier, Tina Lipicer-Samec, Milena Radecka, Megan Hodge, Valeria Korotenko (libero), Caroline Wensink.

Fenerbahce: Merve Dalbeler (libero), Paula Pequeno, Ipek Soroglu, Seda Tokatlioglu, Yeon Koung Kim, Nilay Ozdemir, Eda Erdem Dundar.